Ankle Ne Demek? Türkçesi + Video

"Ankle," İngilizce'de "bilek" anlamına gelir. Bilek, ayak ve bacak arasındaki bağlantı noktasıdır ve insan vücudu için önemli bir hareket yeteneği sağlar. İşte "ankle" kelimesinin açıklamasıyla birlikte 5 örnek cümle:

  1. I twisted my ankle while playing basketball, and it's swollen now. (Basketbol oynarken bileğimi burktum ve şimdi şişti.)

  2. She wore high heels, and her ankle started hurting after a long night of dancing. (Yüksek topuklu ayakkabı giydi ve uzun bir dans gecesinden sonra bileği ağrımaya başladı.)

  3. The soccer player suffered a sprained ankle during the match and had to be substituted. (Futbolcu maç sırasında burkulmuş bir bilek yaşadı ve oyundan çıkarıldı.)

  4. The doctor examined the patient's injured ankle and recommended rest and ice to reduce the swelling. (Doktor, hastanın yaralı bileğini muayene etti ve şişliği azaltmak için dinlenme ve buz önerdi.)

  5. She wore an ankle bracelet to accessorize her outfit and add a touch of elegance. (Giydiği bir bilezik, kıyafetini tamamlamak ve biraz şıklık eklemek için kullanıyordu.)

    Ankle - Bilek


Yorumlar