Browsing Ne Demek? Türkçesi + Video

 "Browsing," İngilizce'de "göz gezdirme" veya "tarayıcı üzerinden internet üzerinde dolaşma" anlamına gelir. İşte bu terimle ilgili örnek cümleler:

  1. Browsing the internet has become a common pastime for many people. (İnternet üzerinde dolaşmak, birçok insan için yaygın bir zaman geçirme aktivitesi haline gelmiştir.)

  2. I was just browsing through some online articles when I came across an interesting one about space exploration. (Sadece internet üzerinde bazı makalelere göz atıyordum ve uzay keşfi hakkında ilginç bir tane buldum.)

  3. Browsing the bookstore's shelves, I found a book that caught my eye. (Kitapçının raflarında göz gezdirirken, dikkatimi çeken bir kitap buldum.)

  4. She spent hours browsing different clothing websites in search of the perfect dress for the party. (Parti için mükemmel elbiseyi arayışında saatlerce farklı giyim web sitelerinde dolaştı.)

  5. Instead of buying a new smartphone right away, I'm just browsing the latest models to see which one suits my needs. (Hemen yeni bir akıllı telefon satın almak yerine, sadece ihtiyaçlarıma uygun olanı görmek için en son modelleri inceliyorum.)

    Browsing - Göz gezdirmek


Yorumlar