Roundabout Ne Demek? Türkçesi + Video


"Roundabout," İngilizce'de "kavşak" veya "çember şeklinde yol" anlamına gelir. Bir yolun veya trafik kavşağının dairesel bir şekilde tasarlandığı ve araçların dönerek veya çevreyi dolaşarak devam ettiği bir trafik düzenlemesi olarak kullanılır.

Örnek cümleler:

  1. "At the roundabout, you should yield to the vehicles already in the circle." (Kavşakta, dairesel alanda zaten bulunan araçlara yol vermelisiniz.)


  2. "The city decided to build a roundabout to improve traffic flow at the busy intersection." (Şehir, yoğun kavşaktaki trafik akışını iyileştirmek için bir kavşak yapmaya karar verdi.)


  3. "I missed my exit and had to go around the roundabout twice to get back on track." (Çıkışı kaçırdım ve yoluma devam etmek için kavşağı iki kez dolaşmam gerekti.)


  4. "The new roundabout reduced the number of accidents at that intersection." (Yeni kavşak, o kavşaktaki kazaların sayısını azalttı.)


  5. "He took the third exit at the roundabout to head towards the city center." (Şehir merkezine gitmek için kavşaktaki üçüncü çıkışı kullandı.)

Roundabout- Kavşak


Yorumlar