Shellfish Ne Demek? Türkçesi + Video

"Shellfish," İngilizce'de "deniz ürünleri" olarak çevrilebilecek bir terimdir. Bu terim, denizlerde yaşayan ve kabuklu veya kabuksuz olabilen deniz canlılarını ifade eder. Kabuklu deniz ürünleri arasında karides, istiridye, yengeç, midye gibi canlılar bulunurken, kabuksuz deniz ürünleri arasında balıklar yer alır.

Örnek cümleler:

  1. "I enjoy eating a variety of shellfish, especially shrimp and lobster." (Karides ve ıstakoz gibi çeşitli deniz ürünlerini yemekten keyif alırım.)


  2. "Shellfish is a popular choice for seafood dishes in coastal regions." (Deniz ürünleri, sahil bölgelerinde deniz ürünü yemeklerinde popüler bir tercihtir.)


  3. "She has a shellfish allergy and must be careful about what she eats at seafood restaurants." (Deniz ürünlerine alerjisi var ve deniz ürünü restoranlarında ne yediğine dikkat etmelidir.)


  4. "The chef prepared a delicious paella with a mix of shellfish and rice." (Şef, deniz ürünleri ve pirinç karışımı lezzetli bir paella hazırladı.)


  5. "Some people prefer grilled shellfish with a garlic butter sauce." (Bazı insanlar, sarımsaklı tereyağı soslu ızgara deniz ürünlerini tercih ederler.)


Shellfish- Deniz Ürünleri

Yorumlar