The battery is dead Ne Demek? Türkçesi + Video

 "The battery is dead" İngilizce bir ifadedir ve kelime anlamıyla bir pil veya batarya ölü veya boşaldığı için cihazın çalışmadığını ifade eder. İşte "The battery is dead" ifadesini açıklayan ve kullanılan 5 örnek cümle:

  1. I can't start my car because the battery is dead; I'll need to jump-start it. (Arabamı çalıştıramıyorum çünkü pil ölü, onu sıçratmam gerekecek.)

  2. My smartphone turned off suddenly because the battery is dead. I forgot to charge it last night. (Akıllı telefonum birden kapandı çünkü pili ölü. Dün gece şarj etmeyi unuttum.)

  3. The flashlight isn't working because the battery is dead. We should replace it with a fresh one. (Mini fener çalışmıyor çünkü pil ölü. Onu taze bir pil ile değiştirmeliyiz.)

  4. The remote control for the TV is not responding; it seems the battery is dead. (TV için uzaktan kumanda cevap vermiyor gibi görünüyor; pili ölü gibi.)

  5. I wanted to use my digital camera to take photos, but unfortunately, the battery is dead, and I don't have a spare one. (Fotoğraf çekmek için dijital kameramı kullanmak istedim, ama maalesef pil ölü ve yedek bir pilim yok.)

    The battery is dead - Bitmiş pil veya batarya


Yorumlar