Turn it on Ne Demek? Türkçesi + Video

"Turn it on," İngilizcede "açmak" veya "devreye sokmak" anlamına gelir. Bu ifade, bir cihazı veya ekipmanı çalışır duruma getirmek veya başlatmak için kullanılır. İşte bu terimin kullanıldığı beş örnek cümle:

  1. To watch TV, you need to turn it on by pressing the power button on the remote control. (Televizyon izlemek için uzaktan kumandadaki güç düğmesini basarak açmanız gerekiyor.)

  2. Before using the computer, make sure to turn it on and wait for it to boot up. (Bilgisayarı kullanmadan önce, onu açtığınızdan ve başlatılmasını beklediğinizden emin olun.)

  3. The technician will arrive shortly to inspect the heating system and turn it on for the winter. (Teknisyen kısa bir süre içinde ısıtma sistemi incelemeye gelecek ve kış için açacaktır.)

  4. Don't forget to turn on the oven if you want to bake the cookies. (Kurabiyeleri pişirmek istiyorsanız fırını açmayı unutmayın.)

  5. He couldn't find the light switch in the dark room, so he asked someone to help him turn it on. (Karanlık odada ışık anahtarını bulamadı, bu yüzden birinin ona yardım etmesini istedi.)

    Turn it on - Açmak


Yorumlar