Unplug Ne Demek? Türkçesi + Video

"Unplug," İngilizce'de "fişi çekmek" veya "prizden çıkarmak" anlamına gelir. Bu eylem, bir elektrikli cihazın veya aletin çalışmasını durdurmak veya enerji tasarrufu yapmak için kullanılır.

Örnek cümleler:


  1. "Before leaving the house, make sure to unplug all the electronic devices to save energy." (Evi terk etmeden önce enerji tasarrufu yapmak için tüm elektronik cihazların fişini çektiğinizden emin olun.)


  2. "To prevent a power surge during a thunderstorm, it's a good idea to unplug your computer and other sensitive equipment." (Şimşek fırtınası sırasında bir enerji dalgalanmasını önlemek için bilgisayarınızı ve diğer hassas ekipmanları fişten çekmek iyi bir fikirdir.)


  3. "I always unplug my phone charger when it's not in use to avoid wasting electricity." (Telefon şarj cihazını kullanılmadığında her zaman fişten çekerim, böylece elektrik israfını önlerim.)


  4. "She unplugged the blender after making her morning smoothie." (Sabah smoothiesini yapmasının ardından mutfak robotunu fişten çekti.)


  5. "Don't forget to unplug the iron once you're done ironing your clothes." (Kıyafetlerinizi ütüledikten sonra ütüyü kullanmayı unutmayın ve fişini çekin.)Unplug- Fişten Çekmek
Yorumlar