bath mat ne demek?

 """Bath mat"" İngilizce'den Türkçeye ""banyo paspası"" olarak çevrilebilir. 


Bir banyo paspası, banyonun zeminini ıslaklıktan ve kaymaktan korumak için kullanılır. İnsanları düşüp yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur. Paspasın kendi yüzeyi genellikle çıplak ayaklar için rahat olacak şekilde tasarlanmıştır. Banyo paspasları genellikle duş veya küvetin hemen dışına yerleştirilir, böylece insanlar duştan veya küvetten çıktıklarında su zemine damlamaz.


Banyo paspasları çeşitli malzemelerden yapılabilir, en yaygın olanları mikrofiber, pamuk ve plastik olsa da. Banyo paspasları ayrıca farklı renklerde ve desenlerde gelir, böylece kişinin banyosunun genel dekorasyonuyla uyumlu hale getirilebilir. 


Örneğin: ""I need a new bath mat."" Türkçeye ""Yeni bir banyo paspasına ihtiyacım var."" şeklinde çevrilebilir."

"""Bath mat"" kelimesi Türkçede ""banyo paspası"" anlamına gelir. İşte bu kelime ile ilgili İngilizce örnek cümleler:

1. Don't forget to put the bath mat on the floor to avoid slipping after your shower. (Duştan sonra kaymamak için banyo paspasını yere koymayı unutma.)
2. I bought a new bath mat that matches the color of our bathroom. (Banyomuzun rengine uygun yeni bir banyo paspası aldım.)
3. The bath mat needs washing, it's quite dirty. (Banyo paspasının yıkanması gerekiyor, oldukça kirli.)
4. My favorite bath mat is the one with the rubber underside for a non-slip grip. (En sevdiğim banyo paspası, kaymaz tutuş için lastik tabana sahip olanıdır.)
5. I stepped onto the soft, fluffy bath mat after I emerged from the shower. (Duştan çıktıktan sonra yumuşak, kabarık banyo paspasının üzerine bastım.)"

Yorumlar