Bavarian cream ne demek?

 """Bavarian cream"" Türkçeye ""Bavyera kremi"" olarak çevrilir.


1. Bavyera kremi, özellikle tatlı yapımında kullanılan bir tür kremdir. Çırpılmış krem, şeker, vanilya ve jöle ile pişirilen yumurta bazlı bir kremdır. Bu kremin adı, kökenin Almanya'nın Bavyera bölgesine dayandığından gelir.


2. Bavyera kremi, çok çeşitli tatlılarda kullanılır. Kek, pasta, süflö, tart ve daha pek çok tatlıya lezzet, hacim ve hafiflik katmak için kullanılır.


3. Bavyera kremi, genellikle tatlıların içindeki veya üzerindeki dolgu veya kaplama olarak kullanılır. Şekli koruması için soğutulmalıdır ve daha sonra istenildiği şekilde kesilebilir veya şekillendirilebilir.


4. Ayrıca, Bavyera kremi müstakil bir tatlı olarak da servis edilebilir. Bu durumda genellikle bir çeşit kalıba dökülür ve soğutulduktan sonra kalıptan çıkarılır. Örneğin; meyve sosları, çikolata sosları veya başka tatlı soslarla servis edilmesi yaygındır.


5. ""Bavyera kremi"" terimi, özellikle pastacılıkta ve gurme mutfakta sıklıkla kullanılır. Ayrıca evde tatlı yapmayı sevenler için de önemli bir terimdir. İyi bir Bavyera kremi yapabilmek, belirli bir mutfak becerisi ve deneyimi gerektirir."

"Bavarian cream bir tür tatlı tatlıdır. Türkçeye genellikle aynı isimle ya da Bavyera kremi olarak çevirilir. İşte örnek kullanımları:

1. Dessert: ""The dessert menu had a selection of sweets, including apple pie, but I decided upon the Bavarian cream.""
(Türkçe: ""Tatlı menüsünde, elma turtası gibi bir dizi tatlı seçeneği bulunmaktaydı ancak ben Bavyera kremi'ni tercih ettim."")

2. Sweet: ""The baker recommended the sweet donuts filled with Bavarian cream.""
(Türkçe: ""Fırıncı, Bavyera kremi ile doldurulmuş tatlı donutları önerdi."")

3. Pudding: ""She used Bavarian cream as a pudding and served it with fresh fruits.""
(Türkçe: ""O, Bavyera kremi'ni bir puding olarak kullandı ve onu taze meyvelerle servis yaptı."")

4. Custard: ""I am craving a custard pastry filled with Bavarian cream.""
(Türkçe: ""Bavyera kremi ile doldurulmuş bir kremalı pasta canım çekiyor."")

5. Filling: ""The cake had a delicious Bavarian cream filling inside.""
(Türkçe: ""Pastanın içinde lezzetli bir Bavyera kremi dolgusu vardı."")"

Yorumlar