bawling ne demek?

 """Bawling"" kelimesi İngilizce'de birisini ya da bir şeyi yüksek bir sesle çağırmak veya ağlamak anlamına gelir. Bu kelime Türkçeye genellikle ""yüksek sesle ağlama"" veya ""bağırmak"" olarak çevrilebilir.


1. Big cries or shouts: ""Bawling"" kelimesi ayrıca yüksek ve kontrolsüz bir şekilde bağırıp çağırmak veya ağlamak anlamına da gelir. Örneğin, ""The child is bawling in his crib"" cümlesi Türkçeye ""Çocuk beşiğinde yüksek sesle ağlıyor"" olarak çevrilebilir.


2. Loudly calling out: ""Bawling"" kelimesi genellikle birisini yüksek sesle çağırmak anlamına gelebilir. Örneğin, ""He was bawling her name into the wind"" cümlesi Türkçeye ""Adını rüzgara karşı bağırıyordu"" olarak çevrilebilir. 


Unutmayın ki ""bawling"" kelimesi genellikle yüksek sesle yapılan eylemler için kullanılır ve bir şahısın ya da nesnenin sesinin yüksekliğini ve şiddetini vurgular."

"""Bawling"" kelimesi, çok yüksek bir sesle ağlamak veya bağırmak anlamlarına geliyor. İşte ""bawling"" kelimesi için örnek cümleler:

1. Crying: ""My baby was bawling all night and I couldn't sleep."" (Bebeğim tüm gece ağlıyordu ve ben uyuyamadım.)
2. Shouting: ""He was bawling at the referee during the football match."" (Futbol maçı sırasında hakeme bağırıyordu.)
3. Yelling: ""My neighbour was bawling so loudly, I could hear him through the walls."" (Komşum o kadar yüksek sesle bağırıyordu ki, onu duvarların arasından duyabiliyordum.)
4. Sobbing: ""She was bawling her eyes out after the sad movie."" (Üzücü filmden sonra gözlerinden yaşlar boşalıyordu.)
5. Bellering: ""The dealer was bawling at the stock market traders."" (Tüccar, borsa yatırımcılarına bağırıyordu.)"

Yorumlar