bay window ne demek?

 """Bay window"" Türkçeye ""sahne pencesi"" ya da ""kör pencere"" olarak çevrilebilir. 


Bay window, genellikle bir evin dış duvarından dışarıya doğru çıkıntı yapan, genelde bir dizi pencerenin bir araya gelmesi ile oluşan ve ekstra alana sahip olan bir pencere türünü ifade eder. İçeriden, daha geniş bir görüş açısı sunar ve odanın daha geniş hissetmesine yardımcı olur. Büyüklükleri ve şekilleri (yarı daire, altıgen, kare veya dikdörtgen) sıklıkla değişebilir.


Örnek cümle: ""The bay window in the living room let in lots of natural light."" 

Türkçesi: ""Oturma odasındaki kör pencere çok sayıda doğal ışığı içeri alır."""

"""Bay window"" anlamıyla bir geniş pencere veya bir dizi pencerenin bir dizi pencerenin oluşturduğu yapıya verilen isimdir. Bu tip pencereler genellikle evlerin oturma odalarında veya mutfaklarında bulunur ve ekstra güneş ışığı ve görüş alanı sağlarlar. İngilizcede bazı örnek cümleler aşağıdaki gibidir:

1. ""The bay window in the living room provides a panoramic view of the garden."" - Oturma odasındaki bay window, bahçenin panoramik bir görünümünü sağlar.
2. ""She sat in the bay window, reading her book and enjoying the sunlight."" - Bay window'da oturdu, kitabını okudu ve güneş ışığının keyfini çıkardı. 
3. ""We decided to install a bay window in our kitchen to make it feel more spacious."" - Mutfakta daha ferah bir his yaratmak için bir bay window kurmaya karar verdik.
4. ""The bay window added an interesting architectural feature to the house."" - Bay window, eve ilginç bir mimari özellik kattı.
5. ""Her favorite spot in the house was the cozy nook by the bay window."" - Evdeki en sevdiği yer, bay window yanındaki rahat köşeydi."

Yorumlar