be all go idiom ne demek?

 """Be all go"" ifadesi İngilizce'de genellikle çok meşgul veya aktif olmak anlamına gelir. Türkçe'de tam bir karşılığı olmasa da ""son derece meşgul olmak"", ""koşuşturmaktan nefes nefese kalmak"" gibi ifadelerle açıklayabiliriz.


Örnek cümle: ""Since the children arrived, it's been all go."" Bu cümle Türkçe'ye ""Çocuklar geldiğinden beri son derece meşgulüz."" veya ""Çocuklar geldiğinden beri koşuşturup durduk."" olarak çevrilebilir."

"""Be all go"" bir İngilizce deyimdir ve bir durumun çok meşgul veya aktif olduğunu ifade etmek için kullanılır. Aşağıda bu deyimi kullanarak oluşturulmuş birkaç örnek cümle bulunmaktadır:

1. ""Things have been all go at the office lately, we're trying to wrap up a big project."" (Ofiste son zamanlarda her şey çok hareketli, büyük bir projeyi tamamlamaya çalışıyoruz.)

2. ""With all the preparations for the wedding, it's all go in our house."" (Düğün hazırlıklarıyla evimizde her şey çok hareketli.)

3. ""It's all go in the kitchen, the chef is preparing for tonight's big event."" (Mutfakta her şey çok hareketli, şef bu geceki büyük etkinlik için hazırlanıyor.)

4. ""It seems to be all go for the team, as they prepare for the championship game next week."" (Görünüşe göre ekip için her şey çok hareketli, çünkü onlar gelecek haftaki şampiyona maçı için hazırlanıyorlar.)

5. ""Life has been all go since we got a puppy, we barely have a quiet moment."" (Bir köpek yavrusu aldığımızdan beri hayat çok hareketli, neredeyse hiç sessiz bir anımız olmuyor.)"

Yorumlar