be (all) the rage idiom ne demek?

 """Be (all) the rage"" İngilizce bir deyim olup Türkçe'ye genellikle ""bir moda veya trend haline gelmek, çok popüler olmak"" şeklinde çevrilir. İngiltere ve Amerika gibi İngilizce konuşulan bölgelerde kullanılan bu deyim, genellikle sosyetik ve popüler bir eğilim ya da moda tanımlamak için kullanılır.


Ayrıntılı Kullanım:

1. Moda: Bu terim, bir tür kıyafetin, aksesuarın ya da stili takip eden geniş bir kişi topluluğu tarafından geniş çapta kabul gördüğü durumlarda kullanılır.

2. Popüler Trendler: Burada ""be the rage"" deyimi, genellikle bir tip teknolojinin, müzik türünün, filmin, kişinin ya da hizmetin geniş bir izleyici veya kullanıcı kitlesi tarafından hızla kabul edildiği ve popüler hale geldiği durumları tanımlamak için kullanılır.


Örnekler:

1. O çanta şu anda tüm moda dünyasında son derece popüler; adeta bir moda fırtınası estiriyor (That purse is all the rage in the fashion world right now).

2. Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) teknolojisi son zamanlarda gündemde, herkes bu teknolojiyi konuşuyor (Virtual Reality technology is all the rage these days)."

"Sure, I'd be happy to help. ""Be (all) the rage"" is an idiom that means something is very popular or fashionable at a particular time. Here are five sentences illustrating its usage in different contexts:

1. ""Mini skirts were all the rage in the 1960s."" (Mini etekler 1960'larda çok popülerdi.)
2. ""In the 80's, pastel colors were the rage."" (80'lerde pastel renkler çok modaydı.)
3. ""Remember when fidget spinners were all the rage?"" (Fidget spinner'ların çok popüler olduğu zamanları hatırlıyor musun?)
4. ""Organic foods are currently the rage because of the growing emphasis on health."" (Organik yiyecekler şu anda sağlığa olan büyüyen önem nedeniyle çok popüler.)
5. ""VR technology is all the rage in the gaming industry now."" (VR teknolojisi şu anda oyun sektöründe çok popüler.)"

Yorumlar