be better than sex idiom ne demek?

 """Be better than sex"" İngilizce bir deyimdir ve Türkçeye ""Seksten daha iyi olmak"" olarak çevrilebilir. Bu, bir şeyin olağanüstü bir zevk ve tatmin sağladığını ifade etmek için kullanılır. İyi bir yemek, etkileyici bir film veya unutulmaz bir deneyim gibi durumlar için kullanılabilir. 


Dilimize tam olarak çevirdiğimizde anlamı pek anlaşılmayabilir çünkü bu bir İngiliz deyimidir ve dilimize tam olarak uyarlanmaz ancak sözlük anlamına baktığımızda şöyle çıkarılır; bir şeyin, bir deneyimin olağanüstü hoş, tatmin edici ve keyif verici olduğunu belirtmek için kullanılır. Bu, o kişiye cinsel bir zevkten (seks) daha çok keyif verdiğini ifade eder, bu yüzden ""seks'ten daha iyi"" diye tanımlanır.


Örneğin, ""That chocolate cake is better than sex."" (""Bu çikolatalı pasta seksten bile daha iyi."") cümlesi, pastanın son derece lezzetli ve keyif verici olduğunu anlatır."

"""Better than sex"" is an idiomatic expression used to describe something that is extremely enjoyable or desirable, often humorously implying it's even more enjoyable than sexual activity. It also can be used for food or experiences that are seen as highly pleasurable. 

1. ""This chocolate cake is better than sex.”
Translation: Bu çikolatalı kek seksten daha iyi.

2. ""Some people say that skydiving is better than sex.""
Translation: Bazı insanlar paraşüt atlayışının seksten daha iyi olduğunu söylüyor.

3. ""He claims that watching his team win the championship was better than sex.”
Translation: Şampiyonluğu takımının kazanmasını izlemenin seksten daha iyi olduğunu iddia ediyor.

4. ""For me, a good, long sleep is better than sex.""
Translation: Benim için iyi, uzun bir uyku seksten daha iyidir.

5. ""She joked that a day off was better than sex.""
Translation: Bir gün iznin seksten daha iyi olduğunu esprili bir şekilde söyledi."

Yorumlar