biking ne demek

 """Biking"" kelimesi İngilizceden Türkçeye ""bisiklet sürme"" olarak çevrilebilir.


1) Hobi veya Spor Etkinliği Olarak Kullanımı: Bu kelime, bisiklet sürmenin bir hobi veya sportif bir etkinlik olduğunu belirtmek için kullanılır. Örneğin, “I love biking on weekends” (Hafta sonları bisiklet sürmeyi çok seviyorum) cümlesi bu durumu ifade eder.


2) Ulaşım Aracı Olarak Kullanımı: Biking, aynı zamanda bir ulaşım aracı olarak bisiklet kullanmayı belirtmek için de kullanılır. Örneğin, “I am biking to work every day” (Her gün işe bisikletle gidiyorum) cümlesi bu anlamı verir.


3) Çevreci Bir Eylem Olarak Kullanımı: Ek olarak, ""biking"" kelimesi çevreyi olumsuz etkileyen motorlu ulaşım araçlarına bir alternatif olarak bisiklet kullanmayı da ifade eder. Örneğin, “Biking is good for the environment” (Bisiklet sürmek çevre için iyi bir eylemdir) cümlesi hava kirliliğine sebep olan araçlar yerine bisiklet kullanılmasını teşvik eder.


4) Fitness ve Egzersiz Etkinliği Olarak Kullanımı: Ayrıca ""biking"" sağlıklı bir yaşam tarzı uygulama şekli olarak da bisikletle egzersiz yapmayı ifade eder. Örneğin, “I am biking for fitness” (Formda kalmak için bisiklet sürüyorum) cümlesi bu durumu belirtir."

"1. He goes biking in the park every morning.
- O, her sabah parkta bisiklet sürer.

2. My favorite hobby is biking, it makes me feel free.
- En sevdiğim hobi bisiklet sürmek, beni özgür hissettiriyor.

3. Look at those kids, they are learning how to go biking.
- Şu çocuklara bak, bisiklet sürmeyi öğreniyorlar.

4. Do you prefer biking or jogging?
- Bisiklet sürmeyi mi tercih edersin yoksa koşmayı mı?

5. I replaced my daily commute with biking to reduce my carbon footprint.
- Karbon ayak izimi azaltmak için günlük ulaşımımı bisiklet sürmeye çevirdim."

Yorumlar