billabong ne demek

 """Billabong"" bir Avustralya yerli kelimesi olup doğrudan Türkçeye çevrilmiş bir karşılığı yoktur. Ancak bu kelime, genellikle bir nehir döngüsünün bir parçası olan ve suyun bir şekilde ayrılarak genellikle ölü bir bölge oluşturduğu veya bazen nehirle bağlantısını kaybettiği bir su kütlelerini tanımlar.


Dolayısıyla, ""Billabong"" kelimesi Türkçeye ""gölet"", ""ölü nehir kolu"" veya ""nehir döngüsünün ayrılmış bir parçası"" şeklinde çevrilebilir. Ancak kesin çeviri genellikle kullanılan bağlama bağlıdır. Elbette bu, özellikle Avustralya'da, belirli bir coğrafi oluşumu ifade ettiği için, Türkçede tam bir karşılığı yoktur."

"1. ""We decided to walk across the dry billabong during our outback tour."" - ""Outback turumuz sırasında kuru billabonga yürümeye karar verdik.""
2. ""In the heat of the Australian summer, finding a billabong can be like finding an oasis."" - ""Avustralya'nın sıcak yazında, billabong bulmak, bir vaha bulmak gibi olabilir.""
3. ""The unparalleled beauty of the billabong in the early morning took my breath away."" - ""Erken sabahın eşsiz billabong güzelliği nefesimi kesti.""
4. ""Several different types of birds gathered near the billabong to drink."" - ""Farklı türlerden birkaç kuş, içmek için billabong'un yanında toplandı.""
5. ""At night, the billabong was alive with the sounds of nocturnal animals."" - ""Gece, billabong gece hayvanlarının sesleriyle canlıydı."""

Yorumlar